sobota, 26 lutego 2011

Akcesoria do patchworków


Dotarły nowości:) A wśród nich maty podkładowe i ergonomiczne noże krążkowe japońskiej firmy Olfa. Krojenie z nimi to czysta przyjemność!!! Już wypróbowałam i z czystym sercem mogę polecić.

Maty należą do modelu "samogojących" tzn. że dzięki unikalnej trójwarstwowej strukturze powracają do stanu pierwotnego po cięciu na nich wykrojów.
Ergonomiczne noże mogą być używane zarówno przez osoby prawo- jak i leworęczne, ponadto posiadają automatyczny system ochrony ostrza, który chroni przed przypadkowym skaleczeniem.A na koniec "wisienka na torcie" Freezer Paper!!!!

dla tych którzy jeszcze nie wiedzą do czego służy:

"Freezer Paper" to specjalny rodzaj papieru do tworzenia wykrojów, ułatwiający również projektowanie szablonów. Papier ten może być wykorzystany do drukowania wykrojów w drukarkach atramentowych. Łatwy w użyciu- łatwo odkleja się od materiałów i może być ponownie użyty- łatwo przykleja się do tkanin za pomocą żelazka.
Świetnie sprawdza się przy krojeniu rozciągliwych lub śliskich tkanin, a także przy wycinaniu małych elementów wykrojów ( np. przy modelach dla lalek).
Ułatwia również przenoszenie skomplikowanych wzorów na tkaniny, w tym celu należy wydrukować wykrój na błyszczącej stronie papieru za pomocą drukarki atramentowej, a następnie przyprasować wzór żelazkiem do lewej strony tkaniny. Wykrój odbije się na materiale, zaoszczędzając nam trudnego odrysowywania.

1 komentarz:

Dora S. pisze...

Właśnie poszukiwałam takich akcesoriów. Twój komentarz, a własciwie opinia bardzo mi pomogły w podjęciu decyzji. Dzięki.
Dora