wtorek, 4 września 2012

Rzecz o Interfacingu czyli nowe produkty Vliseline Freudenberg w Szmatce Łatce!

Dziś chciałabym napisać Wam o interfacingu oraz przedstawić trzy nowe flizeliny niemieckiej firmy Freudenberg ułatwiające szycie patchworku, odzieży, projektów wystroju wnętrz oraz oczywiście torebek:)

Jeśli śledziłyście posty w ramach festiwalu szycia torebek PURSE PALOOZA 2012 to sprawa interfacingu czyli usztywniaczy-flizelin jest Wam już trochę znana. A jeśli nie, to chciałabym polecić Wam post Sary z jej bloga Sew Sweetness, w którym opisała do czego używa poszczególnych flizelin przy szyciu torebek. Znajdziecie tam również bardzo pomocną tabelkę z odpowiednikami europejskimi dla produktów firmy Pellon.
Obie firmy mają wspólne początki w niemieckim Freudenbergu. Można w skrócie powiedzieć, że firma Pellon to amerykański odpowiednik niemieckiego Freudenberga.
Tu link do posta Sary o interfacingu:
INTERFACING

A co nowego z wymienionych Interfacingów znajdziecie w Szmatce Łatce? Poniżej przedstawiam Wam krótką charakterystykę moich trzech ulubionych flizelin bez których nie wyobrażam sobie szycia torebek i patchworku:) W tym tygodniu pojawią się również inne produkty tej firmy z tabelki Sary:)

Vliseline H250 to profesjonalna flizelina usztywniająca z klejem nadająca gładki i stabilny kształt tkaninie, a także ułatwiająca szycie zaokrąglonych i ukośnych elementów. niezwykle przydatna w szyciu torebek, pokrowców, otulaczy, podkładek i innych. Przydatna przy usztywnianiu tkanin.
VLISELINE H250

Vliseline G700 to tkany podkład z klejem szczególnie przydatny jeśli chcecie uzyskać gładki efekt tkaniny, nadać jej sztywność i ładną formę. Dzięki temu, że jest to czysta bawełna podkład świetnie dostosowuje się do szytej tkaniny. Idealna przy szyciu torebek, patchworku, poduszek, odzieży i innych.
VLISELINE G700

Vliseline Stickvlies Stich-n-Tear to niezwykle przydatny podkład do haftu, aplikacji, wykrojów, ale również niezastapiony przy technice Paper Piecingu. Można na nim rysować wykroje, a po uszyciu łatwo usuwa się go poprzez oderwanie.
VLISELINE STICKVLIES STICH-N-TEAR

Ten post powstał przy współpracy z Pracownią Szycia Kangala zajmującą się szyciem torebek i akcesoriów dla dzieci i rodziców KANGALA

Brak komentarzy: