środa, 30 maja 2012

My Uncle's Sewing Machine-Old Singer// Maszyna do szycia mojego wujka-stary Singer


When I have firstly seen her I was shocked that this kind of miracle could exist:) Beautiful old sewing machine from Singer Manufacture. She was made probably in 1900-1910. But she could be older-she has a very small identity number. She was earlier a sewing machie with table, but we managed to adopt her to sewing with electric engine- it is hidden behind her. Shining gold inlays on black metal background still looks brilliant and very majestatically. She is gorgeous! Apart from that she sews perfectly and the engine makes her do increadibly things:) I wish I knew her all history.

Kiedy ją pierwszy raz zobaczyłam, nie mogłam uwierzyć, że takie cudo istnieje:) Piękna stara maszyna do szycia firmy Singer. Pochodzi prawdopodobnie z lat 1900-1910, choć może jest starsza, o czym świadczy jej niski numer seryjny. Wcześniej była to maszyna ze stołem na pedał, udało się ją bez problemu przerobić na wersję elektryczną z silnkiem (z tyłu niewidoczny).
Błyszczące złote inkrustacje na czarnym tle metalu wciąż wyglądają olśniewająco i bardzo majestatycznie. Jest przepiękna! Do tego szyje porządnie, równo, a silnik pozwala jej na robienie nieprawdopodobych rzeczy:)
Bardzo chciałabym znać jej całą historię.


4 komentarze:

Makolina pisze...

I to jest porządna maszyna do szycia. Współczesne maszyny, nawet dobrych firm, nigdy nie będą tak szyły jak stare "Singerki". Pozdrawiam ;-)

kasica53 pisze...

Łał! Cudowna, elegancka i majestatyczna :)

Bartas De pisze...

Fantastyczna!!

Beata pisze...

wspaniała maszyna a rok dokładny jej produkcji możesz znaleźć na stronie Singera, ja swoja znalazłam ,moja jest ze stolikiem i na nożny napęd i jak twoja pełna pięknych ozdobień :-))