poniedziałek, 3 czerwca 2013

Good morning quilters:) Magazyn Quilty i jak szyć trójkątyDzień dobry wszystkim:) Słońce już świeci, zapowiada się piękny dzień.
Dla wszystkich, którzy już wstali mam kilka dobrych wieści.
Jeszcze tylko kilka dni trwa promocja na wybrane tkaniny w Szmatce Łatce. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was obniżkę dziesięciu pięknych tkanin. Znajdziecie je tutaj:PROMOCJE

A dla tych, którzy lubią czytać i uczyć się nowych technik szycia patchworku polecamy czasopisma o patchworku: CZASOPISMA

Bardzo podoba mi się ostatni numer QUILTY.

To najmłodsze z czasopism wydawnictwa Fons&Porter poświęcone jest "współczesnemu" patchworkowi (Modern Quilting). Znajdziecie w nim również bardzo dużo porad dla początkujących. Mi bardzo podobają się lekcje szycia elementów quiltu- w tym numerze jest ich kilka.
Tym razem dotyczą szycia trójkątów z kwadratów.

Skusiłam się by pokazać Wam na zdjęciach szycie brzegu z trójkątów, który układa się w zęby piły.

Trójkąty cięte w ten sposób nazywane są Quarter-Square Triangles (QST) czyli trójkąty z ćwiartek kwadratów.
Do ich wycięcia potrzebujemy 2 kwadraty o takich samych wymiarach, ja posłużyłam się kwadratami z charm packu tkanin jednolitych Kona

Najpierw przecinamy kwadraty wzdłuż przekątnej:


A następnie przeszywamy wzdłuż boków, po rozprostowaniu otrzymamy pas złożony z trójkątów:) Ten mój po prawej nie jest co prawda przeszyty, ale tak będzie wyglądał po zszyciu, następne kawałki doszywamy w ten sam sposób:


Quilty to nie tylko magazyn o patchworku, na ich stronie HEY QUILTY znajdziecie nagrane lekcje szycia patchworku, które bezpłatnie możecie obejrzeć!!! Tutaj znajdziecie np. epizod o szyciu trójkątów QST, o których pisałam wyżej.
QST

A tutaj bardzo ciekawa historia jednego quiltu, który został uszyty z kawałków koszul dla Jamesa. Był tam nawet kawałek tkaniny z koszuli Marca Jacobsa- hi hi:)Posłuchajcie tego przy kawce koniecznie!
THIS IS MY QUILT

Do wyboru jest naprawdę dużo darmowych epizodów z praktycznymi radami szycia patchworków/quiltów, można najprawdę wiele się nauczyć:)
LEKCJE SZYCIA PATCHWORKU

A kończąc ten post chciałabym podzielić się z Wami cytatem z magazynu Quilty, wygłoszonym przez zabawną rysunkową szpuleczkę:

"You could make quilts using just squares your whole life and enjoy it, but once you start using triangles, it's a whole new world"

Co w wolnym tłumaczeniu oznacza: "Możesz przez całe swoje życie szyć quilty używając tylko kwadratów, ale kiedy choć raz zaczniesz używać trójkątów otworzy się przez Tobą cały nowy świat możliwości"

Życzę Wam dziś dużo pięknych i równych.... trójkątów. Miłego dnia ladies!

2 komentarze:

kiboko pisze...

zgadzam się z Tobą:) fajny numer przywiozłam go sobie z Tajlandii, wyobraź sobie, że tam też to znają, a tutek super:)

Kangala pisze...

Kiboko-jesteś niesamowita,aż z Tajlandii- to kawal drogi:) Cóż się nie robi dla szycia:)