czwartek, 27 czerwca 2013

Domek dla lalek lub.. kotków - czyli pomysły na proste zabawki


Po długiej suszy przyszły do nas deszczowe dni. Każdy rodzic w takie pochmurne dni musi wykazać się sporą kreatywnością. Wiadomo- w czasie deszczu dzieci się nudzą:)
Jeśli macie ochotę stworzyć coś wspólnie z młodszym pokoleniem proponuję Wam prosty sposób na domek dla lalek lub tak jak w naszym przypadku dla kotków i Minnie.

Do wykonania przenośnego domku potrzebne jest Wam pudełko najlepiej z wkładką po jakimś urządzeniu technicznym, u nas rolę tego podstawowego sprzętu pełniło pudełko po routerze z wkładką. Jeśli nie macie takiego- nic nie szkodzi- bazę do domku może stanowić zwykłe pudełko kartonowe do jajek ( ile możliwych pokoi do urządzenia!).

Wycinamy kilka kawałków tkanin jako dywaniki, narzutki, obrusiki, kołderki. Doszywamy małe poduszeczki lub wypożyczamy nasze poduszeczki do igieł, doklejamy kilka naklejek i gotowe.
Przenośny domek dla lalek gotowy!

Nasz domek prezentuje się następująco:

Pomyślcie ile zalet ma taki domek- otwarte przestrzenne pokoje, ogromny przedpokój, ciche kąciki dla każdego mieszkańca oraz co najważniejsze: ŚLIZGAWKA W SALONIE!!!

Powodzenia w tworzeniu domków:) Macie jakieś inne pomysły na proste zabawki?

3 komentarze:

Plachaart pisze...

Przypomniało mi się dzieciństwo, kiedy to też takie domki z koleżankami robiłam :)

Kangala pisze...

Plachaart- miałam te same odczucia:) Super sprawa.

Aleksandra Klimek pisze...

Super pomysł, podsunęłam mojej córeczce i miałam dwa dni spokoju a ona niezłą zabawę. Pozdrawiam, Ola